1 lipca 2014

8 stron, na których znajdziesz pracę w książkach...

...i nie tylko. Oto zestawienie adresów, gdzie można się załapać na pracę w wydawnictwie, prasie, czy też przy tłumaczeniu lub pisaniu... czegokolwiek. Żadna z tych stron nie jest doskonała. Żadna nie gwarantuje sukcesu. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej potraktować je jak jeden duży pakiet, do którego zagląda się codziennie, bez względu na to, czy nowe ogłoszenia pojawiają się każdego dnia, czy dwa razy w miesiącu. Czasem łatwiej jest dostać zlecenie właśnie na tych portalach, które nie są zasypane propozycjami. Dla każdego coś się tu znajdzie, od ofert pracy na etacie na przykład jako grafik w wydawnictwie, aż po drobne zlecenia na szybki (i nieduży) zarobek.

1. Rynek książki

W zakładce "Giełda pracy" znajdziemy aktualne ogłoszenia wydawnictw poszukujących redaktorów, korektorów, czy też grafików.

2. Wirtualny wydawca

Tu, podobnie jak w przypadku poprzedniej strony, ogłoszenia nie pojawiają się często, jednak ich zaletą jest fakt, że pochodzą od samych wydawców i dotyczą zwykle pracy specjalistycznej.

3. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

Tu można znaleźć pracę w prasie.

4. Oferia

Strona, na której znajdziemy zlecenia z wielu działów, między innymi z zakresu tłumaczeń i edytorstwa. Czasem zdarzają się tu perełki, na przykład zlecenia tłumaczenia książek. Jednak trafiając na tę stronę, nie należy wpadać w zachwyt - jest tu bardzo dużo chętnych. Przyznaję, że mnie nie udało się tu nic złapać, chociaż mam konto od kilkunastu miesięcy. Potencjalni wykonawcy często obniżają stawkę do granic absurdu. Ale kto wie, może Tobie się uda?

5. Globtra

Witryna dla tłumaczy. Zlecenia przekładów w różnych językach, oczywiście najliczniejszą grupę stanowi angielski i niemiecki. Bywają propozycje tłumaczeń literatury.

6. OLX (dawniej Tablica)

Ta i kolejna strona są chyba najbardziej "obstawionymi" portalami ogłoszeniowymi w naszym kraju. Znajdziesz tu czego dusza zapragnie, a propozycje pracy w prasie i wydawnictwach wcale nie należą do rzadkości.

7. Gumtree

Patrz wyżej.

8. Getak

Kolejna strona, gdzie wystawia się zlecenia na licytację. 


Jeśli znasz inną stronę, na której pojawiają się podobne ogłoszenia, to podziel się nią w komentarzu.

A.T.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszę się z każdego pozostawionego komentarza!