Autorzy

Kornelia Romanowska
Niespokojny rocznik ’90. Studentka kulturoznawstwa, z zamiłowania zajmująca się grafiką. Typowa zodiakalna ryba, ze wszystkimi wadami i zaletami. Twierdzi, że w jej żyłach płynie rodowita, wolińska krew Słowian. W wolnym czasie lubi czytać i słuchać mocnych brzmień. Przygodę z pisaniem rozpoczęła siedem lat temu, publikując na forach internetowych wiersze. Należy do grupy poetyckiej Aurea Dicta. Laureatka kilku konkursów poetyckich, na swoim koncie ma wydane dwa tomiki, a w listopadzie tego roku ukazała się jej debiutancka książka „Puszka Pandory” . Miłośniczka zwierząt, zapalona fanka kawy z mlekiem, zakochana w życiu. Publikowała opowiadania w zbiorach 31.10. Halloween po polsku oraz O, choinka! Czyli jak przetrwać święta.
Przeczytaj:
Płynny metal
Gdy niebo nad moją głową
Co kryje puszka Kornelii?
Potomstwo - Jack Ketchum
Mroczny kochanek - J.R. Ward
Millenium - Stieg Larsson
Od bestii do idola. Kariera wampira.
Kronika ślubnych wypadków - Jessica Hart
Wiersze
Krzysztof Maciejewski
Rocznik 1971 – dziennikarz, recenzent, pisarz, którego ulubionymi zajęciami są czytanie i pisanie (miły zbieg okoliczności). Ojciec bliźniąt i osobista ładowarka elektrostatyczna dwóch kotów. Posiadacz niezliczonych regałów z książkami. Ponad wszystko nie cierpi obłudy.
Publikował w wielu gazetach i czasopismach. Wyróżniony w konkursie Gildii Horroru za krótkie opowiadanie grozy. Opublikował zbiór opowiadań Osiem w Wydawnictwie Forma. Jego opowiadania znalazły się także w antologiach: City 1. Antologia polskich opowiadań grozy, City 2. Antologia polskich opowiadań grozy, Bizarro dla początkujących, Śmierć w okopach, 2011. Antologia współczesnych polskich opowiadań, 31.10. Halloween po polsku”oraz O, choinka! Czyli jak przetrwać święta.
Przeczytaj:
Kamień natchnienia
Całując niebo
Więzień iluzji
O kotach, demonach, rycerzach i bliźniętach
Ewa Bauer
Prawnik z wykształcenia, psycholog z zamiłowania. Choć zawsze mówiła, że pisanie książek pozostawia sobie na emeryturę, postanowiła przyśpieszyć ten proces, czego efektem jest wydana w 2011 roku przez wydawnictwo Radwan debiutancka powieść „W nadziei na lepsze jutro” oraz wydana w roku 2013 "Kruchość jutra". Włada kilkoma językami obcymi, uwielbia podróże w nieznane, ale korzenie zapuściła w Krakowie.  Przygotowuje kolejne dwie powieści, których wydanie planuje na 2013 rok. Publikowała opowiadania w zbiorze "O, choinka! Czyli jak przetrwać święta" oraz "31.10 Wioska Przeklętych".
Przeczytaj:
Wyścig szczurów
Do celu
Wena nie poczeka do emerytury

Anna Pasikowska 
 Urodzona w 1963 roku w Szczecinie.
1982 – ukończenie liceum w Szczecinie, 1987 – ukończenie studiów na Uniwersytecie Szczecińskim, mgr filologia rosyjska. Na trzecim roku jeden semestr spędziłam w Moskwie. 1987 wyszłam za mąż.
Po ukończeniu studiów podjęłam pracę w jednym ze szczecińskich liceów. Pracowałam tylko 1,5 roku, bo w maju 1989 wyjechałam wraz z mężem do Kanady do Toronto. Tam mieszkałam 2 lata, a w 1991 wróciłam do kraju. Po trzech miesiącach urodziłam pierwszego syna. Nie pracowałam zawodowo, po 3,5 roku urodził mi się drugi syn. Po roku córka.
Do dziś nie pracuję zawodowo. Kiedy najmłodsze dziecko poszło do przedszkola, znalazłam sobie zajęcie w postaci pisania. Mam napisane trzy powieści: 2006 Rollercoaster, 2010 Pałac z lusterkami oraz 2013 Winogrona bez pestek. A więc moja rodzina to mąż (ciągle ten sam), troje dzieci i pies, dziesięcioletni czekoladowy labrador . Opublikowała opowiadanie w zbiorze "O, choinka! Czyli jak przetrwać święta".
Przeczytaj:
Pantofelek
Życie jak rollercoaster
Michał Stonawski
Krakowianin, rocznik ‘91. Bibliofil, zastępca redaktora naczelnego dwumiesięcznika fantastyczno-kryminalnego Qfant, publicysta, krytyk literacki i autor opowiadań. 
Pisać zaczął mając lat osiem i – mimo licznych przeciwności losu – niecny ten proceder uprawia dalej, ani myśląc skończyć.
Debiutował opowiadaniem „Wyrok” w antologii „Horyzonty Wyobraźni 2010”, od tego czasu publikując zarówno na papierze i w Internecie.
Zakochany bez pamięci w swoim mieście, maniak herbaty Earl Grey, nieszablonowego myślenia i podróżowania. Najlepiej bez
mapy, planu, pieniędzy i jakiegokolwiek celu. Publikował opowiadania w zbiorach "31.10. Halloween po polsku" oraz "O, choinka! Czyli jak przetrwać święta". 
Przeczytaj:
Epilog
Najcenniejszy prezent
Bibliofil bez mapy
Aneta Rzepka
Urodzona 16 stycznia 1980 roku. Z wykształcenia historyk literatury i teatrolog. Z zamiłowania mól książkowy. Prywatnie szczęśliwa żona i mama pięcioletniej dziewczynki. Wyznaje zasadę, że nie można skończyć tego, czego się nie zaczęło. Miłośniczka psów i prozy Kuczoka. W wolnych chwilach bawi się w przelewanie na monitor wymyślonych historii. Autorka bajek, tworzonych na własny użytek, licznych opowiadań i tekstów prozą. W 2010 r. zadebiutowała powieścią Tohańska branka, a 2011 r. wydała powieść Na strunach marzeń.
Przeczytaj:
Deszczowa panienka
Niezapomniana
Maja Porczyńska
Mówić zaczęłam wcześniej niż chodzić i zawsze byłam wyczulona na słowa. W szkole podstawowej powstawały moje pierwsze opowiadania, które do dziś trzymam w szufladzie biurka. Wypracowania zawsze pisałam na tzw. „wolny temat”, bo bujnej wyobraźni nigdy mi nie brakowało, a zwyczajne tematy wydawały się mało ciekawe. Na szczęście miałam wyrozumiałych nauczycieli. Przez jakiś czas pisałam teksty do gazety i biuletynu stowarzyszenia.
Powróciłam do pisania opowiadań w 2002 roku, a mój debiutancki zbiór opowiadań pt. „Bliżej, niż myślisz” ujrzał światło dzienne w czerwcu 2007 roku (Wydawnictwo Telbit).
Moim niedoścignionym wzorem jest Ernest Hemingway. Podziwiam go za piękny, niepowtarzalny styl, wrażliwość i umiejętność wyrażania głębokich myśli w prosty sposób.
Pisanie jest dla mnie ujściem dla kłębiących się myśli, przemyśleń, wrażeń i doświadczeń, dla historii, którymi warto dzielić się z Czytelnikami. Są one źródłem radości, ale i zadumy.
Uwielbiam kryminały i książki sensacyjne. Interesuję się Starożytnym Egiptem i motoryzacją. Oprócz pisania opowiadań mam jeszcze jedną pasję – tłumaczenia, którymi zajmuję się także zawodowo.
Przeczytaj:
Okulary
O piramidach, podróżach i języku niderlandzkim
Wiersze
Szymon Adamus
Nie miał nieszczęśliwego dzieciństwa, a mimo to pisze... dziwne. Codziennie można go przeczytać na blogu Obywatel HD. Pisze tam o wszystkim, co HD, SD i OK. Podobno widzi martwe piksele i chce im pomóc. Swoją debiutancką powieść "Trójka" wydał w Amazonie, Smashwords, RW2010, Empiku, Wydaje.pl i innych miejscach. Jest z niej dumny, chociaż brakuje mu druku. Współtworzył też trzy komiksy, dzięki którym swego czasu miał okazję pojawić się w TVN i kilku gazetach. Podobno zabawa była przednia. Prywatnie lubi marnować czas przy książkach i grach wideo. Najchętniej z żoną, która sprawdza mu przecinki od liceum.
Przeczytaj:
Awans
Wirtualny świat martwych pikseli
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Agnieszka Lingas-Łoniewska, rocznik 1972, mieszka we Wrocławiu. Od kilku lat tworzy prozę głównie dla kobiet, jest autorką m.in. takich powieści, jak: Bez przebaczenia, Zakład o miłość, trylogia Zakręty losu, W szpilkach do Manolo i wielu innych.
Ma na swoim koncie także udział w antologiach, jest laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle, prowadzi portal Czytajmy Polskich Autorów, a w 2012 roku została uhonorowana żelaznym glejtem Ambasadora Krakowskich Targów Książki.
Kocha zwierzęta, ma trzy koty i psa.
Przeczytaj:
Alicja Minicka
Mam na koncie trzy powieści.
„Colette” i „Genewska zagadka” to tak zwane kryminały futurystyczne. W 2012 roku gdańska Oficynka wydała „Morderstwo w Miłowie” – kryminał retro, którego akcja toczy się w latach dwudziestych ubiegłego stulecia.
Jestem też autorką kilku opowiadań. Można je przeczytać na moim blogu (http://mysli-o-ludziach.blog.onet.pl) lub na stronie Eioba.pl.


Przeczytaj:
Przerwana sonata
Poradniki dla pisarzy
Recenzowanie nie dla każdego
Duńska odyseja - Marlena Gałczyńska
Cień gejszy - Anna Klejzerowicz
Beata Andrzejczuk
Polska pisarka, z domu: Barczyńska. Laureatka nagród literackich: Sosnowieckie Pióro 89, O Rubinową Hortensję (1990 r.), Polaków pamiętnikarski portret własny, Młodzież o sobie i o Polsce (konkurs organizowany przez Instytut Badań Problemów Młodzieży, 1988 r.) i wielu innych. Autorka kilkudziesięciu opowiadań dla dorosłych i dzieci publikowanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Australii, na Białorusi. Autorka bajek dla dzieci z dysleksją.
Od 1986 roku mieszka we Wrocławiu. Wcześniej w Zduńskiej Woli. Pracowała w Polskim Czerwonym Krzyżu. Działała aktywnie w Stowarzyszeniu na rzecz Dzieci i Młodzieży wobec Zagrożeń Społecznych: Wyspa. Brała udział jako wolontariuszka w programie: Starszy Brat – Starsza Siostra – pomagając dzieciom z problemami. Brała udział w praktycznym treningu niwelowania agresji u dzieci i młodzieży. Publikowała w Co jest brane? – piśmie dla zainteresowanych profilaktyką narkomanii. Autorka poczytnych opowiadań i powieści młodzieżowych, między innymi serii "Pamiętnik nastolatki".
Przeczytaj:
Zabójca w kapeluszu?
Diabelskie nasienie
Grzegorz Krzyżewski
Urodzony w 1976 roku w Pułtusku. Odkąd pisze, nie pamięta. Pożółkłe kartki, na których wykaligrafował pierwsze opowiadanie, dawno pokryła gruba warstwa kurzu. W 2006 roku wyjechał wraz z żoną z Polski na Islandię. Tam urodził się ich syn Alan.
Od roku zajmuje się pisaniem bardziej na poważnie. Wydaje swoje e-booki za pośrednictwem wydawnictwa rw2010. Ulubione formy to obyczaj, kryminał, horror, nie stroni też od tematyki erotycznej. Publikował w zbiorze opowiadań Słodko gorzko. 
Przeczytaj:
Bóg jest kobietą 
Kamil Czepiel 
Świat przywitał mnie fantastycznie – Czarnobyl… dobry rocznik chciałoby się rzec. Od tamtej pory moja wyobraźnia tworzyła różne dziwne rzeczy (fakt, niektórzy twierdzą, że dobre). Z wykształcenia jak i zawodu jestem ekologiem (alem na Boga nie ekoterrorystą! Błagam!). Od jakiegoś czasu zajmuję się edukacją ekologiczną poprzez sztukę, to naprawdę świetna zabawa. Jeszcze więcej radości daje mi jednak pisanie. Zadebiutowałem dość nietypowym zbiorem opowiadań Przedśmiertny neuroleptyk. To właśnie krótkie formy są tym w czym czuję się najlepiej. Niektóre z nich publikowane były na łamach Gazety Wyborczej (a dokładniej dodatku tematycznego), Pisma literacko-filozoficznego Trismegista i wkrótce nowego pisma Lasombra. Jestem też laureatem kilku konkursów literackich oraz fotograficznego. Moją życiową misją jest obalanie stereotypów, bo nie szablony są ważne w życiu, a indywidualności. Każdego człowieka trzeba poznać i zrozumieć, dopiero wówczas można w pełni wyrobić sobie o nim zdanie. Od niedawna zająłem się prowadzeniem bloga Papierowa Orchidea, który służyć ma popularyzacji książek niszowych i zapomnianych, a moim zdaniem godnych uwagi.
Przeczytaj:
Chwila
Oskar Szwabowski
Rocznik 1981, absolwent filozofii, doktor pedagogiki, pracuje w Wyższej Szkole Collegium Balticum, współpracownik Praktyki Teoretycznej. Publikował między innymi w Forum Myśli Wolnej, Przegląd Anarchistyczny, Inny Świat, Autograf, Akant, Przegląd Humanistyczny. Pedagogika-Politologia-Filologia, Słowo Młodych, Ulica Wszystkich Świętych, Kozirynek, Mêlée. Kwartalnik filozoficzno-kulturalny, Łabuź. Autor wierszyków, esejów, opowiadań. Opublikował  trzy tomiki poezji i jeden zbiór opowiadań (Opowiadania z ulicy Alexandros Grigoropoulos, Novae Res, Gdynia 2009)   
Przeczytaj:
Skazany na jutro
Jak napisać bestseller?                                    
Mariusz Zielke
Urodzony 2 grudnia 1971, dziennikarz śledczy i gospodarczy. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
W latach 1999-2009 r. związany był z dziennikiem gospodarczym Puls biznesu. W 2005 r. zdobył nagrodę Grand Press w kategorii "dziennikarstwo śledcze" za teksty o giełdowych zmowach. Rok później nominowany do tej nagrody w kategorii dziennikarstwa specjalistycznego za cykl o absurdach urzędniczych i przetargach.
W 2009 r. założył Niezależną Gazetę Internetową (www.ngi24.pl), w której objął stanowisko redaktora naczelnego. W 2009 r. Niezależna Gazeta Internetowa została nominowana do nagrody Grand Press jako pierwsze medium internetowe w historii tej nagrody, Mariusza Zielke nominowano ponownie w kategorii "dziennikarstwo śledcze". Jest autorem pierwszego polskiego thrillera finansowego pt. "Wyrok"oraz powieści 
sensacyjnych Asurito Sagishi i Księga kłamców. Opublikował również zbiór opowiadań Wyspa dla dwojga. Żonaty, ma dwójkę dzieci.  
Przeczytaj:
Żarłoczne lodówki
Romuald Pawlak  
Pisarz, autor książek fantastycznych oraz dla dzieci. W ciągu dziesięciu lat opublikował kilkanaście książek - kilka fantastycznych, w tym Inne okręty, Czarem i smokiem czy Wilcza krew, smoczy ogień, powieść historyczną Cabezano, król karłów, kilka książek dla dzieci, w tym Miłka z Czarnego Lasu, który zdobył nagrodę Polskiej Sekcji IBBY jako Książka Roku 2008 dla dzieci, oraz Czapkę Holmesa, nominowaną do dwóch innych nagród. Ostatnio zmienił front – w Naszej Księgarni ukazały się dwie powieści obyczajowe, Póki pies nas nie rozłączy oraz Związek do remontu.
Przeczytaj:
Katarzyna T. Nowak
Krakowianka, dziennikarka, autorka trzech książek: Moja mama czarownica. opowieść o Dorocie Terakowskiej (Wydawnictwo Literackie, 2005), Kobieta w wynajętych pokojach (WL, 2007) oraz Kasika Mowka (WL 2010). 
przeczytaj:
Renata Kosin
Rodowita Podlasianka, od osiemnastu lat na stałe zadomowiona na Warmii. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Zadebiutowała osiem lat temu zbiorem scenariuszy, napisanych dla młodzieżowej grupy teatralnej, z którą pracowała. Pasjonatka w najszerszym ujęciu tego słowa. W 2011 roku jej miłość do podróży zaowocowała wygraną w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim Podróże bez granic. Niestety, na pozostałe pasje (plastyczne, rękodzielnicze, kulinarne, ogrodnicze i kilka innych) zaczęło brakować czasu, dlatego autorka Mimo wszystko Wiktoria zebrała je wszystkie w ramach jednej, tej największej, którą jest pisanie. 
przeczytaj:
Plaża, brunet i morskie fale. Dlaczego od sceny miłosnej do kiczu jest tylko krok
Marlena Gałczyńska
Urodziła się w 1976 roku w Łodzi. Ukończyła politologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest dziennikarką, fotoreporterem, korespondentką zagraniczną i tłumaczem. Związana od początku z ogólnopolską prasą ekonomiczną. Pisała m.in. dla Gazety Finansowej, Pulsu Biznesu, miesięcznika Forbes i innych wydawnictw. W 2007 roku wyemigrowała do Danii, gdzie powstała jej pierwsza książka z gatunku reportażu "Duńska Odyseja". Obecnie jest też twórczynią i redaktorem naczelnym portalu polscy-pisarze.com, promującego polską literaturę za granicami Polski.
przeczytaj:
Władysław "Naturszczyk" Zdanowicz
Etatowy maruda, autor bestsellerowej serii o szeregowcu Leńczyku. Znany z humoru i ostrego języka, lubi mieć własne zdanie.
przeczytaj:

Katarzyna Georgiou

Jest wrocławską poetką, autorką tomików Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem (Wrocław 2013) i Dychotomia Mojej Kobiecej Natury (Tolkmicko 2010), dwóch tomików wierszy dla dzieci; Dziecięcy Świat – wiersze dla smyków
z wyobraźnią (Tolkmicko 2010) i Imagination’s Light (Warszawa
2011) w języku angielskim oraz albumu dla kobiet Czas obietnicy –
Macierzyństwo magiczne (Warszawa 2010).
Z pasją pracuje z dziećmi jako anglista w Niepublicznym Zespole
Edukacyjnym „Alis” we Wrocławiu, a jej warsztaty literacko-plastyczne,prowadzone z twórczym zaangażowaniem w wielu bibliotekach publicznych na terenie województwa dolnośląskiego, są cenione w kręgach szkolno-przedszkolnych. Autorka czynnie uczestniczy w działających Kręgach Kobiecych i wielu warsztatach rozwoju osobistego. Wiele lat spędziła na emigracji w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w szkole laboratoryjnej Seneca College Lab School oraz jako wykładowca kursów ECE
w Seneca College w Toronto. Pobyt w kraju Klonowego Liścia to dla niej także okres fascynacji naukami i kulturą Indian – rdzennych mieszkańców tej malowniczej ziemi. Czytelnik, biorąc jej tomiki poezji do ręki, może się spodziewać przekazu ciepła i miłości wywołujących uśmiech i refleksje.
Redaktor Wojciech Sodoś porównał jej twórczość, a szczególnie album Czas obietnicy – Macierzyństwo magiczne do ogrodu rozświetlającego szarzyznę dnia. Profesor Miodek natomiast zachwycił się szczególnie książką Dziecięcy Świat – tomik wierszy dla smyków z wyobraźnią nazywając ją „świeżym oddechem po tym
wszystkim, co się proponuje pokoleniu mojego wnuczka”. Poetka stara się dostarczać tęczowych i wielobarwnych chwil, afirmować piękno w tym chaosie zalewających nas informacji i refleksyjne wytchnienie od codziennego zabiegania i chronicznego braku czasu na życie pełnią doznań.